alarm w firmie

Zakupienie dobrego systemu alarmowego bardzo często kojarzy się jako spory wydatek. Jednak tak naprawdę nie trzeba za niego płacić fortuny. Obecnie w sprzedaży znajdują się także alarmy, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w połączeniu z przystępną ceną oraz wygodną obsługą.

Alarm w firmie – dostępne warianty

Obecnie do wyboru jest szeroka gama różnych wariantów systemów alarmowych, które również polecane są jako alarm do biura oraz alarm do sklepu. W tych budynkach konieczne jest także zadbanie o właściwy poziom ochrony. Jaki rodzaj alarmu warto wtedy wybrać?

 

Wykonanie alarmu w firmie nie musi wiązać się z bardzo poważnymi wydatkami i dodatkowo złożonymi pracami montażowymi. To możliwe poprzez zastosowanie alarmów bezprzewodowych – są one obecnie wybierane coraz częściej zamiast alarmów przewodowych, które wymagają czasochłonnego montażu.

 

Systemy bezprzewodowe to także różne rozwiązania do wyboru, w tym między innymi czujniki ruchu z alarmem, systemy GSM, które mogą wysłać wiadomość na telefon, a nawet systemy alarmowe wykorzystujące aplikacje mobilne, z którymi można łatwo uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

 

Zalety montażu alarmu bezprzewodowego w firmie:

  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • łatwe sterowanie systemem z użyciem pilotów
  • możliwość korzystania z aplikacji mobilnej
  • prosta i szybka instalacja
  • brak potrzeby kładzenia okablowania

alarm system

Ile kosztuje wykonanie alarmu bezprzewodowego w firmie?

Koszty związane z realizacją alarmu bezprzewodowego nie są wysokie, dlatego firma nie musi w tym przypadku ponosić wysokich wydatków. To duże udogodnienie zwłaszcza dla mniejszych biznesów, które nie mogą pozwolić sobie na spory wydatek. Także sprawdzi się on wtedy, gdy planuje się założenie alarmu w wynajmowanym budynku – nie trzeba wtedy prowadzić jego stałego montażu.

 

Za bezprzewodowy alarm trzeba zapłacić najczęściej od około 20 złotych za czujniki ruchu z alarmem, a skończywszy na około 400-500 złotych za systemy typu GSM. Warto zdecydować się na tę drugą opcję, ponieważ zapewnia ona wtedy większy poziom bezpieczeństwa. Powiadomienia wysyłane są od razu, a alarm dodatkowo wszczyna sygnał dźwiękowy i świetny, co dodatkowo działa odstraszająco.

 

Podsumowując, dobry alarm do sklepu, biura czy innych pomieszczeń firmowych nie musi być drogi. Wybór alarmu bezprzewodowego pozwala wtedy na uzyskanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w tych przestrzeniach, a także niskie koszty.