karta sim do alarmu

Bezprzewodowy alarm wysyłający do właściciela wiadomości SMS lub powiadomienia na aplikację mobilną to obecnie jeden z najczęściej wybieranych modeli. Aby z niego korzystać, w centrali alarmowej musi znajdować się karta SIM – dokładnie taka, jak w telefonie.

Czym jest alarm bezprzewodowy GSM?

Standardowe systemy alarmowe wykorzystują technologię przewodową. Teraz jednak zamiast nich wielu klientów decyduje się na alarmy bezprzewodowe, które także mogą współpracować z dedykowanymi aplikacjami mobilnymi.

Takie alarmy bezprzewodowe GSM są bardzo popularne w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, do zabezpieczania piwnic, garaży czy strychów. Bazują na bezprzewodowej łączności, dlatego nie wymagają one złożonego montażu.

By korzystać z takiego systemu bezpieczeństwa, potrzebna jest karta SIM do alarmu odpowiadająca wtedy za przesyłanie wiadomości czy powiadomień do użytkownika. Karata umieszczana jest wtedy w jednostce centralnej. Wtedy, gdy pojawi się zagrożenie, alarm nie tylko włączy sygnał dźwiękowy i świetlny, ale też poinformuje o tym przez telefon, dlatego jest on skuteczny także wtedy, gdy w miejscu zdarzenia nikogo niema.

Jaka karta SIM do alarmu jest potrzebna?

Do alarmów najczęściej wybierane są karty SIM w ofertach prepaid, czyli na kartę – nie wymagają one wtedy płatności abonamentu. Karta musi mieć również aktywowany pakiet internetowy.

Warto zdecydować się na takiego operatora, który w danym miejscu nie ma problemów z zasięgiem, a także oferuje karty z długim okresem ważności konta po pierwszym doładowaniu – dzięki temu nie trzeba będzie regularnie jej doładowywać, co podwyższa koszty korzystania z alarmu.

Jaka jest najtańsza karta SIM do alarmu? Warto porównać różne oferty operatorów, ponieważ te zmieniają się jak w kalejdoskopie. Z aktualnymi cennikami można zapoznać się na ich stronach internetowych.

Jak doładować kartę SIM w alarmie?

Aby alarm stale działał niezawodnie, konieczne jest systematyczne doładowywanie karty, aby znajdowały się na niej środki i była ona ważna. Jak doładować kartę SIM w alarmie bezprzewodowym GSM?

Przy wyborze operatora warto zdecydować się na takiego, który pozwala na wykonanie doładowania przez internet – obecnie jest to już usługa standardowa. Wtedy można doładować kartę przelewem ze swojego konta bankowego. Także dużym plusem będzie możliwość sprawdzenia stanu konta dla karty przez internet lub w aplikacji – w ten sposób nie trzeba wyjmować jej z alarmu i przekładać do telefonu.