Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Postanowiłeś wymienić zmywarkę, planujesz remont totalny kuchni, a może dopiero rozważasz zakup pierwszej zmywarki w życiu? Niezależnie od twojej sytuacji, przed zakupem tego jakże przydatnego urządzenia warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych wydatków oraz przykrych niespodzianek podczas instalacji nowego sprzętu w mieszkaniu, to koniecznie zapoznaj się z garścią praktycznych porad.

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?Jeśli twoja kuchnia jest już w pełni urządzona i nie bardzo możesz wstawić sprzęt w miejsce jednej z szafek lub po prostu chcesz mieć pełną dowolność w zakresie przestawiania urządzenia, to zdecyduj się na model wolnostojący. Górną część takiej zmywarki możesz zazwyczaj zastąpić blatem kuchennym. Możesz jednak zdecydować się na sprzęt w pełni dopasowany do stylu twojej kuchni. Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? Na rynku dostępne są dwa rodzaje urządzeń: częściowo zintegrowane z panelem widocznym na przednich drzwiczkach oraz całkowicie zintegrowane z niewidocznym panelem sterowania, umiejscowionym za drzwiczkami. W przypadku zmywarek w pełni obudowanych ich obecność w kuchni jest niezauważalna na pierwszy rzut oka.

Rozmiar i pojemność mają znaczenie

Zanim zamówisz konkretny model lub udasz się do sklepu, koniecznie zmierz swoją kuchnię oraz miejsca, w których chcesz postawić zmywarkę. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki, gdy będziesz próbował zamontować sprzęt, a nie będziesz miał na niego wystarczająco miejsca. Warto również dobrze przemyśleć pojemność zmywarki. Osobom mieszkającym w pojedynkę oraz parom bez dzieci spokojnie wystarczą mniejsze zmywarki. Takie, które są w stanie umyć jednorazowo do dziesięciu kompletów naczyń. Rodzina z dziećmi może jednak potrzebować większego urządzenia, które za jednym razem pozmywa naczynia nawet ze sporego obiadu.

Sprawdź parametry

Jeśli nie chcesz przepłacać oraz żałować zakupu, to koniecznie dokładnie sprawdź najważniejsze parametry zmywarki. Warto wybierać urządzenia o najwyższej klasie energetycznej, które pozwolą na oszczędności. Zwróć również uwagę na to, ile wody pobiera zmywarka oraz jaką ma klasę zmywania oraz suszenia. Warto również zwrócić uwagę na oferowane przez producenta programy zmywania oraz dodatkowe funkcje, np. opóźnienie startu czy też mycie ekologiczne z mniejszym zużyciem wody.