Czym kierować się przy wyborze alarmu domowego?

Alarm nie musi tworzyć skomplikowanego systemu – może być też prosty w montażu i jednocześnie bardzo skuteczny. Doskonałym przykładem jest czujnik ruchu z alarmem, który sprawdzi się w wielu różnych miejscach: domu, firmie, sklepie, na zewnątrz.

 

Czujniki ruchu jako element alarmu

Czujniki ruchu to specjalne urządzenia, które przeznaczone są do kontrolowania ruchu w swojej okolicy. Gdy go wykryją, wówczas mogą włączyć określoną funkcję lub inne urządzanie. Czujniki te używane są między innymi w lampach, ale również są ważnym elementem instalacji alarmowych.

 

Przeznaczony do użytku jako element alarmu czujnik ruchu może działać wtedy na dwa sposoby:

  • jako niezależne urządzenie, które nie wymaga podłączania do większej sieci alarmowe
  • jako urządzenie wchodzące w skład systemu alarmowego

 

Warto przyjrzeć się tej pierwszej opcji, ponieważ to ona cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem.

 

Czym jest czujnik ruchu z alarmem?

Niezależny czujnik ruchu z alarmem dźwiękowym to niewielkie urządzenie działające bezprzewodowo, które sterowane jest pilotem i nie wymaga podłączania do sieci alarmowej oraz do prądu – wyposażone jest w baterie, dlatego można zamontować je w dowolnym miejscu.

 

Alarmy bezprzewodowe tego typu wykorzystują czujnik ruchu – gdy w jego zasięgu znajdzie się osoba, wtedy alarm uruchomi dźwięk syreny, dlatego może on wtedy powiadomić mieszkańców czy inne osoby o tym, że w niedozwolonym miejscu znajduje się nieproszony gość.

 

Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego pilota bezprzewodowego, którym można uzbroić alarm i rozbroić go wtedy, gdy nie jest on potrzebny.

 

Wobec tego czujnik ten może być wykorzystany jako skuteczny sposób zabezpieczenia określonych miejsc, ale jednocześnie nie jest wtedy konieczne zakładanie drogiej instalacji alarmowej, ponieważ cały system jest tani i prosty w samodzielnej instalacji.

 

Czujnik ruchu z alarmem – gdzie można go zamontować?

Takie urządzenie może być stosowane zarówno jako wewnętrzny, jako zewnętrzny czujnik ruchu z alarmem w celu skutecznej ochrony różnych przestrzeni.

 

Przykładowe zastosowania czujnika ruchu z alarmem:

  • dom i mieszkanie
  • garaż
  • strych
  • piwnica
  • drzwi i okna
  • ogród
  • sklep
  • firma

 

Montaż alarmu jest bardzo prosty, ponieważ można zamontować go na ścianie lub postawić na meblach. W zestawie znajdują się akcesoria montażowe, w tym specjalne uchwyty do montażu naściennego z regulacją kąta, aby skierować czujnik ruchu we właściwe miejsce.