dom z garażem

Złodzieje mogą ukraść samochód nie tylko z parkingu znajdującego się przed mieszkaniem, ale również z domowego garażu. W tych miejscach trzymamy też często inne cenne rzeczy, na przykład rowery czy narzędzi. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w alarm do garażu, który będzie mógł zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa.

Jaki rodzaj alarmu do garażu wybrać?

Garaż można zabezpieczyć za pomocą różnych urządzeń alarmowych, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami, by dobrać taką, która będzie w danym przypadku najlepsza.

 

Aby zabezpieczyć swoje mienie, wcale nie trzeba przeznaczać na ten cel sporej sumy. Dzisiaj alarm garażowy można zakupić naprawdę bardzo tanio, a przy tym również zamontować go samodzielnie, więc nie trzeba dodatkowo płacić za jego instalację. Rodzaje alarmów polecanych do garażu:

 

  • Czujnik ruchu z alarmem – to najprostszy i jednocześnie najtańszy rodzaj systemu alarmowego, który działa wtedy, gdy w zasięgu czujnika ruchu znajdzie się osoba, wtedy wszczyna on alarm syreną. Działa bezprzewodowo i wystarczy tylko zamontować czujnik ruchu, a sterowanie odbywa się bezprzewodowym pilotem.
  • Bezprzewodowy alarm GSM – to już nieco bardziej zaawansowany model, który wykorzystuje aplikacje mobilne lub SMS-y do powiadamiania o zagrożeniu, dlatego działa również wtedy, gdy nie ma nas w domu. Tego typu alarmy także działają bezprzewodowo, dlatego ich montaż jest bardzo prosty.
  • Klasyczny, przewodowy system alarmowy – to obecnie najdroższe rozwiązanie, a także wymaga on skomplikowanego montażu z użyciem przewodów, może wszczynać alarm syreną i przesyłać powiadomienia. Często polecany jest jako najmniej zawodny.

 

Ile kosztuje alarm garażowy?

Osoby chcące założyć alarm w garażu nie muszą przygotowywać się na spory wydatek. Ceny tego typu instalacji rozpoczynają się nawet od około 20 złotych – właśnie tyle trzeba będzie zapłacić za czujnik ruchu z alarmem.

 

Gdy chcemy mieć bardziej wszechstronny system alarmowy, za ten bezprzewodowy trzeba będzie zapłacić około 200-250 złotych, natomiast alarm klasyczny to wydatek rzędu 1000 złotych wzwyż.

 

Jak założyć alarm w garażu?

Jeżeli chcemy zdecydować się na prosty alarm bezprzewodowy, wtedy prace montażowe można wykonać we własnym zakresie – wystarczy tylko przymocować elementy do ścian i odpowiednio skonfigurować, gdy mowa o systemie z aplikacją.

 

Założenie przewodowego alarmu najlepiej powierzyć firmom, które mają w tym zakresie doświadczenie i mogą zapewnić kompleksową i fachową obsługę.