Czym kierować się przy wyborze alarmu domowego?

Aby zabezpieczyć piwnicę, nie trzeba montować w niej przewodowego alarmu. Obecnie do wyboru są także bezprzewodowe alarmy, które nie wymagają skomplikowanej instalacji. Jaki rodzaj alarmu warto kupić do piwnicy?

Dlaczego warto zamontować alarm w piwnicy?

W domowej piwnicy przechowujemy różne przedmioty, także przedstawiające wysoką wartość, na przykład rowery poza sezonem, narzędzia elektryczne do pracy, opony zamienne do samochodu.

 

Piwnica w domu jednorodzinnym często jest miejscem niewystarczająco zabezpieczonym przed włamaniami. Gdy zatem w piwnicy znajduje się niewystarczająco mocne okienko, w takim przypadku można narazić się na spore niebezpieczeństwo.

 

Aby zabezpieczyć piwnicę, warto zamontować w niej alarm. Tego typu systemy nie muszą jednak oznaczać sporych kosztów, by skutecznie chronić to wnętrze przed nieproszonymi gośćmi. Jaki rodzaj alarmu do piwnicy wybrać?

 

Alarm do piwnicy – przewodowy czy bezprzewodowy?

Aby alarm w piwnicy był jednocześnie efektywny, ale nie był drogi i skomplikowany w montażu, warto zdecydować się na ten bezprzewodowy. Takie alarmy można kupić w kilku wariantach:

 

  • czujnik ruchu z sygnałem alarmowym – tego typu sprzęt jest używany do alarmowania wtedy, gdy w jego zasięgu znajdzie się osoba, wtedy wywołuje sygnał i daje efekt świetlny
  • alarm GSM – taki system alarmowy także bazuje na zastosowaniu czujników, jednak wysyła on powiadomienie o alarmie także na telefon właściciela

 

Aby zapewnić dobrą ochronę także wtedy, gdy nie ma nas w domu, warto zdecydować się na bezprzewodowy alarm do piwnicy wykorzystujący powiadamianie GSM. W tym przypadku piwnica będzie zabezpieczona cały czas, jeżeli alarm zostanie uzbrojony.

 

Jak zamontować alarm w piwnicy?

Montaż alarmu w piwnicy nie jest skomplikowany – można nawet przeprowadzić go samemu, gdy ma się pod ręką potrzebne narzędzia.

 

Bezprzewodowy alarm GSM składa się z elementów jak: centrala alarmowa, która zawiera akumulator i moduł GSM do wysyłania wiadomości, czujniki ruchu, piloty, a także syrena alarmowa.

 

Aby wykonać montaż takiego systemu, należy wybrać odpowiednie miejsca dla czujek i zamontować je tam, gdzie będą mogły one zapewnić najlepszą ochronę. Centralę najlepiej zamontować w domu, by mieć do niej łatwy dostęp. Aby uruchomić taki system, trzeba też umieścić w centrali kartę SIM, która będzie odpowiadała za obsługę GSM.

 

Dokładne informacje dotyczące montażu systemów alarmowych można znaleźć w instrukcjach dołączonych do zestawów.