mieszkanie

Założenie systemu alarmowego w mieszkaniu wielu osobom kojarzy się jako spory wydatek. Jednak za tego typu instalację wcale nie trzeba płacić dużo. Jaki tani i skuteczny alarm polecany jest do mieszkania w bloku?

Dlaczego warto założyć alarm w mieszkaniu?

Nawet najprostszy system alarmowy w mieszkaniu może być nieoceniony wtedy, gdy dojdzie do włamania, ale również doskonale nadaje się do zabezpieczania określonych pokojów, na przykład w mieszkaniu wynajmowanym.

 

Za pomocą alarmu można otrzymać informację o tym, że ktoś znalazł się w niedozwolonym miejscu, dlatego też może stwarzać to zagrożenie. W takim przypadku można szybko udać się na miejsce, wezwać odpowiednie służby, gdy podejrzewa się, że w mieszkaniu znajduje się włamywacz.

 

Systemy alarmowe do mieszkania: rodzaje

Aby założyć alarm w mieszkaniu w bloku, wcale nie trzeba przygotowywać się na kosztowne, czasochłonne prace. Dzisiaj do dyspozycji są również proste, niedrogie systemy alarmowe do mieszkania, których instalację można przeprowadzić własnymi siłami.

 

Najtańszy i jednocześnie najprostszy rodzaj alarmu to czujnik ruchu wyposażony w syrenę. Taki alarm wydaje sygnał dźwiękowy wtedy, gdy w jego okolicy znajdzie się osoba. Głównym minusem jest tylko takie powiadamianie, dlatego wtedy, gdy nie ma nas w domu, czujnik z ruchu z alarmem to za mało.

 

Lepszym rozwiązaniem jest alarm domowy z powiadomieniem GSM na telefon. Tego typu urządzenia wyposażone są w czujniki ruchu, a także mogą zawierać czujniki otwarcia drzwi i okna, a także informują o zdarzeniach nie tylko przez sygnał dźwiękowy i wizualny, ale również wysyłają powiadomienie do właściciela, na przykład przez SMS czy aplikację mobilną.

 

Oczywiście, można także założyć klasyczny alarm przewodowy, jednak w mieszkaniach jest on stosowany dość rzadko ze względu na trudności montażowe i spore koszty.

 

Alarm bezprzewodowy – prosty i szybki montaż

Aby założyć swój alarm w mieszkaniu jeszcze łatwiej, warto zdecydować się na bezprzewodowy alarm domowy. Takie urządzenia nie wymagają w tym przypadku żadnych prac montażowych poza rozmieszczeniem czujników i ewentualnie centrali alarmowej z modułem GSM.

 

Gdy zatem potrzebny jest skuteczny, ale również prosty alarm do mieszkania, warto sprawdzić przed wszystkim bezprzewodowe alarmy GSM, które świetnie nadają się do różnych przestrzeni. Będą one zapewniały bardzo dobrą ochronę także wtedy, gdy mieszkańców nie ma w domu – alarm nie tylko wyda sygnał dźwiękowy i świetlny, lecz też wyśle wtedy odpowiednie powiadomienie na telefon.